Eugeniusz Dziewiątka z bowlingowym pucharem OSiR-u

Środowy wieczór 23 marca br., miłośnicy bowlingu z gminy Poniec spędzili w hali widowiskowo – sportowej, gdzie odbył się Wielkanocny Turniej Bowlingowy o Puchar OSiR w Poniecu.

Do rywalizacji przystąpiło 17 zawodników. Każdy z grających miał do rozegrania dwie pełne gry. Suma zdobytych punktów decydowała o wyższym miejscu w klasyfikacji końcowej turnieju.

Po przeszło dwóch godzinach gry okazało się, że bezkonkurencyjny był Eugeniusz Dziewiątka, który wykulał łącznie 336 punktów. Drugi w klasyfikacji Tomasz Poprawski uzyskał 277 punktów. O tym jak wyrównana była rywalizacja pomiędzy poszczególnymi zawodnikami może świadczyć fakt, iż o miejscu na najniższym stopniu podium zadecydował jeden punkt. Taka właśnie różnica była pomiędzy trzecim Mieczysławem Matuszewskim, a czwartym Jackiem Widyńskim. Zdobyli oni odpowiednio 247 i 246 punktów. Pierwsza trójka z rąk dyrektora OSiR Łukasza Idowiaka odebrała pamiątkowe statuetki i dyplomy. Wszyscy natomiast mogli korzystać z przygotowanego poczęstunku w postaci kawy, herbaty i słodkości.

Kolejne turnieje bowlingowe już wkrótce. Od 4 kwietnia rozpocznie się cykl rozgrywek ligowych dla zakładów pracy, stowarzyszeń i instytucji funkcjonujących w gminie Poniec. Na dzień 17 kwietnia natomiast zaplanowano turniej par o puchar Burmistrza Ponieca.

Galeria