I Piast Poniec Cup za nami...

GKS Krzemieniowo zdominowało I Piast Poniec Cup wygrywając wszystkie trzy mecze. Drugie miejsce wywalczyli piłkarze reprezentujący UKS AS Czempiń, a na najniższym stopniu podium uplasowali się zawodnicy Parasol Wrocław. Miejsce tuż za podium przypadło gospodarzom turnieju – Piastowi Poniec.

Turniej rozpoczął się od oficjalnego otwarcia w hali widowiskowo-sportowej, na którym piłkarze Piasta Poniec otrzymali nowe stroje zasponsorowane przez gminę Poniec. Po części oficjalnej młodzi adepci piłki nożnej przenieśli się na Orlik, gdzie rozegrano 6 trzydziestominutowych spotkań systemem każdy z każdym. W międzyczasie na wszystkich sympatyków piłki nożnej, którzy przybyli tego dnia na halę czekała kawa herbata i słodki poczęstunek. Dla piłkarzy natomiast organizatorzy przygotowali w przerwach między meczami posiłek regenerujący.

W turnieju na zaproszenie trenera Łukasza Dziewiątki wzięły udział 4 drużyny piłkarskie. Zmagania przebiegały w sportowej atmosferze, a mecze przynosiły kibicom wiele emocji, trzymając w napięciu do ostatnich minut. Najwięcej bramek bo aż 14 padło w spotkaniu pomiędzy PKS Piast Poniec, a UKS AS Czempiń (6-8). Niestety sobotnie słoneczne południe nie sprzyjało ponieckim piłkarzom, których w roli gospodarza turnieju „zjadła trema”. Jednak jak przyznaje trener to dopiero początek długiej drogi w sportowej karierze młodych piłkarzy.