UKS 9 Leszno lepsza od UKS Kaniasiatka Gostyń

Poniecka hala doczekała się meczu siatkówki na najwyższym poziomie. W sobotnie popołudnie na parkiecie spotkały się dwie drużyny na  co dzień grające w III Lidze – UKS KANIASIATKA Gostyń oraz UKS DZIEWIĄTKA Leszno. Publiczność, która tego dnia zdecydowała się uczestniczyć w tym siatkarskim wydarzeniu obejrzała pięciosetowe spotkanie, pełne długich wymian i zwrotów akcji.
Mecz został  zorganizowany z inicjatywy trenera sekcji siatkarskiej Piasta Poniec – Łukasza Kubeczki. Młodzi adepci piłki siatkowej mogli na żywo obejrzeć serwisy, bloki i ataki siatkarskie oraz podpatrzeć profesjonalne przygotowanie do meczu. Pierwsze dwa sety zdecydowanie wygrali siatkarze z Leszna, odpowiednio do – 15 i – 20. Gdy wydawać by się mogło, że spotkanie zakończy się w trzech setach, siatkarze Kanisiatki zaczęli odwracać losy spotkania. Można by pokusić się o stwierdzenie, że siatkarze bardzo długo „wchodzili” w ten mecz, ale jak już zaczęli grać to pokazali się z bardzo dobrej strony. Trzeci set zakończył się przy stanie 25 - 18 dla UKS Kaniasiatka Gostyń, w czwartym secie pozwolili oni na zdobycie o jednego punktu więcej. Tie-break był najbardziej emocjonującym setem sobotniego spotkania, w którym zwyciężyli siatkarze z Leszna (15-11) w konsekwencji wygrywając całe spotkanie 3 – 2.

Sobotni mecz był kolejnym przykładem, że sport w Poniecu jest pozytywnie odbierany, a jego mieszkańcy chętnie angażują się w wydarzenia sportowe oraz kulturalne oganizowane w miejscowej hali.