VIRTUS Szlichtyngowa zwycięzcą Poniec Volley Cup

W sobotnie przedpołudnie 4 czerwca br. w hali widowiskowo – sportowej w Poniecu odbył się „Poniec Volley Cup” – turniej dwójek siatkarskich. W rywalizacji młodych siatkarzy wzięło udział 21 zespołów, m.in. z Gostynia, Leszna, Pępowa, Pudliszek, Rawicza, Szlichtygnowy, Śmigla oraz Ponieca. Gospodarzy trenowanych na co dzień przez Łukasza Kubeczkę reprezentowały trzy drużyny.

W pierwszym etapie turnieju zawodnicy rywalizowali w siedmiu trzyzespołowych grupach, by następnie walczyć o konkretne miejsca. Po kilku godzinach zmagań okazało się, że najlepsza dwójka turnieju przyjechała ze Szlichtyngowy. Drużyna VIRTUS Szlichtyngowa II okazała się bowiem zwycięzcą pierwszego „Poniec Volley Cup”. Na drugim miejscu zawody ukończyła drużyna UKS Kaniasiatka Gostyń II, a na trzecim VIRTUS Szlichtyngowa I.

Trzy najlepsze drużyny zostały obdarowane pamiątkowymi medalami, pucharami i nagrodami rzeczowymi. Oprócz tego wybrano najlepiej broniącą zawodniczkę, która została Anna Similak. MVP turnieju została Magdalena Lipigórska. Obie zawodniczki reprezentowały klubu VIRTUS Szlichtyngowa.

Dwójki z Piasta Poniec turniej zakończyły na miejscach 15, 16 i 18. Był to pierwszy turniej w życiu dla naszych zawodników, którzy swoją przygodę z siatkówką rozpoczęli zaledwie 5 miesięcy temu a momentami dorównywali zespołom trenującym już od dwóch lub trzech lat i starszymi od nich o rok lub nawet dwa. Wielkie brawa!!!