MKS Real Astromal Leszno - Nielba Wągrowiec

W środę popołudniu w hali widowisko - sportowej w Poniecu swoje umiejętności sportowe zaprezentowali szczypiorniści Realu Astromal Leszno i Nielby Wągrowiec. Jak przystało na mecz towarzyski, tego dnia nie wynik był najważniejszy. W rolach gospodarzy wystąpiła leszczyńska drużyna, która po twardej grze przegrała 25:27.

Po rozegranych meczach siatkarskich i piłkarskich na poniecki parkiet wyszli piłkarze ręczni, którzy mimo meczu towarzyskiego grali twardo, ostro i do samego końca. Szybkie akcje oraz widowiskowe interwencje bramkarzy mogły podobać się publiczności, które tego dnia zapełniła widownię w większości.

Na początku spotkania bramki padały po jednej i drugiej stronie, stąd wynik przez dłuższy okres czasu utrzymywał się remisowy. Dopiero po trzech efektownych kontratakach drużyna Realu Astromal Leszno wyszła na prowadzenie, które utrzymała do końca pierwszej połowy. Po 30 minutach gry był wynik 14:11 dla Astromalu Leszno. Po przerwie goście zagrali bardziej skutecznie, odrobili szybko straty i pod koniec spotkania wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie drużyna z Wągrowca zdobyła 16 bramek, natomiast zespół z Leszna tylko 11, stąd wynik końcowy na korzyść gości. MKS Real Astromal Leszno - Nielba Wągrowiec 25:27.