Jacek Widyński zwycięzcą bowlingowych mistrzostw gminy Poniec

W dniu wczorajszym, tj. 19 października br, poznaliśmy indywidualnego mistrza gminy Poniec w Bowlingu.

Rywalizacja o mistrzowski tytuł rozpoczęła się grami eliminacyjnymi w lipcu. Do końca września uczestnicy walczyli o uzyskanie jak największego wyniku i uzyskanie jak najwyższej pozycji startowej w finałach. Październik był okresem, kiedy gracze rywalizowali w trzech rundach finałowych – tłumaczy zasady Łukasz Idowiak, dyrektor OSiR w Poniecu. Przed trzema rundami na prowadzeniu znajdował się Oskar Karolewicz, który wypracował dość dużą przeszło 30-sto punktową przewagą nad resztą stawki. Zaliczka ta jednak okazała się niewystarczająca. Finały całkowicie zdominował Jacek Widyński. Wygrał on każdą z rund, systematycznie odrabiając straty – dodaje Ł. Idowiak.

Wczorajszą rundę, jak dwie poprzednie, wygrał Jacek Widyński. Uzyskując 368 pkt, nie tylko odrobił 20 pkt straty do lidera, ale również wypracował 25-cio punktową przewagę. J. Widyński w grach eliminacyjnych i grach finałowych uzyskał łącznie 1431 pkt. Oskar Karolewicz, który zakończył turniej na drugiej pozycji zgromadził 1406 pkt. Trzecie miejsce z dorobkiem 1357 pkt przypadło Krzysztofowi Kurpiszowi.

Oprócz klasyfikacji OPEN, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniecu prowadził klasyfikację dla zawodników z gminy Poniec. Tutaj za Jackiem Widyńskim uplasowali się kolejno Zenon Ambroży (1298 pkt) i Arkadiusz Płoszajczak (1216 pkt).