Kania Gostyń z pucharem im. Jana Dopierały

W sobotnie południe, 26 listopada 2016r., w hali widowiskowo – sportowej w Poniecu odbył się turniej piłkarski im. Jana Dopierały. Była to już IX edycja piłkarskich zmagań upamiętniająca społecznika, działacza sportowego z gminy Poniec.
Dzięki współpracy gminy Poniec, PKS Piast Poniec, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Poniecu oraz Gminnego Centrum Kultury w Poniecu zorganizowano halowy turniej piłkarski w którym oprócz drużyny gospodarzy wystąpiły czwartoligowe: Kania Gostyń, Polonia Leszno, Rawia Rawicz oraz występujące na co dzień w klasie okręgowej Korona Piaski i Krobianka Krobia.

Zawodnicy poszczególnych zespołów w rytmie marsza granego przez Dziecięco-Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Ponieca pojawili się na prezentacji przed zgromadzoną publicznością. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali Burmistrz Ponieca Jacek Widyński oraz córka śp. Jana Dopierały Agnieszka Maćkowiak.

Mecze, które rozgrywano w dwóch grupach były bardzo widowiskowe, obfitujące w składne akcje i liczne bramki. Już w pierwszym pojedynku pomiędzy gospodarzami a Kanią Gostyń drużyna z Gostynia pokazała, że rywalizację potraktowała bardzo poważnie, aplikując gospodarzą pięć bramek. W drugiej grupie prym wiodła Rawia Rawicz, która po 3 – 0 pokonała odpowiednio Koronę Piaski i Krobiankę Krobia. Zgodnie z regulaminem po dwie drużyny z grupy awansowały do półfinałów, natomiast drużyny z trzecich miejsc rozegrały mecz o piątą lokatę.

W meczu o piąte miejsce Krobianka Krobia pokonała Piasta Poniec 3 – 0, natomiast w meczach półfinałowych gostyńska Kania pokonała 2 – 1 Koronę Piaski, a Rawia Rawicz zwyciężyła leszczyńską Polonię 2 – 0.

Mecz o trzecie miejsce to dobra gra piłkarzy z Leszna, który prowadzili całe spotkanie pod swoje dyktando. Wynik 3-0 i dobra gra poprawiły humory czwartoligowym graczom.

Finał dobrze ułożył się dla zawodników z Gostynia. Szybko strzelona bramka oraz czerwona kartka dla bramkarza Rawi spowodowała, że Kania kontrolowała przebieg meczu aplikując przeciwnikom jeszcze trzy gole. Tym samym drużyna z Gostynia okazała się triumfatorem halowych zmagań.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju z rąk Burmistrza Ponieca oraz córki Jana Dopierały odebrały pamiątkowe dyplomy i puchary. Ponadto dla trzech najlepszych drużyn organizatorzy przygotowali wejściówki na poniecki bowling. Piłkarskie zmagania zakończył wspólny posiłek.

Galeria