Strażacy zwyciężają w I Poniec Cup

Dwanaście drużyn wzięło udział w I halowym turnieju piłki nożnej o puchar księdza Proboszcza „Poniec Cup”. Inicjatywa organizacji turnieju, która wyszła ze strony ponieckich księży – Krzysztofa Szymendery i Roberta Łopatki wzbudziła duże zainteresowanie. W ponieckiej hali zaprezentowały się m.in. drużyny kleryków, księży, ministrantów, policjantów, radnych, strażaków, urzędników.

Zanim zawodnicy wybiegli do pierwszego spotkania, odbyło się losowanie składów czterech grup, w których toczyła się pierwsza faza turnieju. Regulamin przewidywał, iż z każdej grupy do drugiej fazy turnieju przejdą po dwa zespoły, które stworzą cztery ćwierćfinałowe pary.

Jak pokazały zmagania grupowe gracze turniej potraktowali bardzo poważnie. Braki w umiejętnościach piłkarskich nadrabiano zaangażowaniem, a same mecze obfitowały w wiele emocji i bramek.

Drugą fazę turnieju rozpoczęło spotkanie ministrantów z Ponieca pomiędzy klerykami. Goście z Poznania okazali się lepi. Wygrywając 1 -  0 uzyskali awans do półfinału.  W pozostałych pojedynkach drużyna straży pokonała księży, urzędnicy z gminy Poniec okazali się lepsi od ministrantów ze Słupi Kapitulnej, a policjanci od ministrantów z Rawicza.

Mecze decydujące o awansie do finału musiały dwukrotnie rozstrzygać serie rzutów karnych. Te lepiej wykonywali klerycy  w spotkaniu z gminą Poniec oraz strażacy w pojedynku z policją.

Mecz o trecie miejsce, w którym wystąpili policjanci i urzędnicy reprezentujący gminę Poniec zakończył się zwycięstwem Policji 3 – 1. Taki sam rezultat padł w meczu finałowym, w którym strażacy pokonali kleryków.

Warto też wspomnieć, że oprócz emocji piłkarskich w czasie trwania turnieju zbierano datki na leczenie Zuzi Boguszyńskiej z Przedszkola Samorządowego w Poniecu.

GALERIA