Gminne Mikołajki w Poniecu - foto

W sobotnie popołudnie mieszkańcy gminy Poniec licznie wypełnili halę widowiskowo-sportową Ośrodka Sportu i Rekreacji w Poniecu gdzie wszyscy wpólnie świętowaliśmy Mikołajki. Dzieci obiecane miały że odwiedzi ich św. Mikołaj z prezentami. I przyszedł .. po krótkim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Św. Mikołaja, który zasiadł na specjalnie przygotowanym tronie i w asyście swojej Śnieżynki przystąpił do swojego zadania. Dzieci prezenty od Św. Mikołaja przyjmowały z wypiekami na twarzy i z nieskrywaną radością, często obiecując, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać swoim rodzicom kłopotu.

Na powitanie Św. Mikołaja dzieci z Przedszkola Samorządowego z Ponieca przygotowały inscenizacje zawierającą recytowane wierszyki i śpiewane piosenki.  Po nich swoje występy wokalne zaprezentował zespół Humoreska a zapierające dech w piersiach występy taneczne grupy Natia to była przysłowiowa wisienka na torcie.

Atrakcji tego dnia dla wszystkich było, co niemiara. Dzieci świetnie bawiły się na dmuchańcach, tworzyły wymyślne brokatowe bombki, pisały listy do św. Mikołaja, brały udział w grach i zabawach z animatorami specjalnie przygotowanymi na ten wspaniały dzień. Jedno jest pewne, dzieciaki miały przednią zabawę i były bardzo zadowolone.

Dla tych nieco starszych Przedszkole z Ponieca przygotowało kiermasz bożonarodzeniowy, gdzie każdy mógł znaleźć coś do ustrojenia swojego domu oraz kawiarenkę, w której brylowały pyszne ciasta przygotowane przez rodziców maluchów.

Organizatorami imprezy byli Gmina Poniec, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniecu, Gminne Centrum Kultury w Poniecu oraz Przedszkole Samorządowe w Poniecu.

Prezentujemy 1 część fotografii z sobotnich Mikołajek. Wkrótce pojawią się kolejne zdjęcia z niezwykle udanej imprezy.

GALERIA