Ciechanowscy najlepsi w II Poniec Cup

Dwanaście drużyn rywalizowało w II Turnieju Poniec Cup im.  ks. Leona Kamińskiego, który odbył się w niedzielę 10 grudnia.  W hali widowiskowo - sportowej w Poniecu zaprezentowały się drużyny księży, kleryków, policjantów, strażaków, ministrantów z Ponieca i Leszna, Drzewiec, Rokosowa, Ciechanowskich, bierzmowanych, gminy Poniec i byłych zawodników Lecha Poznań.

Zorganizowany przez ks. Roberta Łopatkę przy współpracy z Gminą Poniec, Gminnym Centrum Kultury oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji turniej przyniósł sporą dawkę sportowych emocji. Niewątpliwą atrakcją był udział byłych zawodników Lecha Poznań, którzy mimo zakończenia kariery sportowej nadal spotykają się i biorą aktywny udział okolicznościowych turniejach i meczach piłkarskich. Przyjazd m.in. Jarosława Araszkiewicza, Jacka Dembińskiego, Waldemar Krygera, Tomasza Bekasa, Norberta Tyrajskiego, Marcina Drajera czy wywodzącego się z Ponieca Damiana Łukasika był nie lada gratką dla starszych kibiców. Piłkarze, jak przystało na profesjonalnych sportowców chętnie rozmawiali z kibicami, rozdawali autografy i pozowali do zdjęć. Mimo upływu lat pokazali także, że nie zapomnieli jak gra się w piłkę nożną.

Sam turniej rozpoczął się od  rywalizacji w czterech trzyzespołowych grupach, by w dalszej kolejności wyłonić ośmiu ćwierćfinalistów. Na tym etapie padły następujące wyniki:
Straż – Bierzmowani 0 – 0 k.3-2
Ciechanowscy – Klerycy 2 – 0
Policja – Gmina Poniec 2 – 1
Lech Poznań Oldboys – Księża 4 – 1

W spotkaniach półfinałowych spotkali się:
Straż – Ciechanowscy 0 – 1
Policja – Lech Poznań Oldboys 0 – 0 k. 3-4

W finale, po pełnym emocji meczu, lepsza okazała się drużyna Ciechanowskich, która 1 – 0 pokoanła gości z Poznania. Najlepszym strzelcem z czterema bramkami został Waldemar Przysiuda, były zawodnik Lecha Poznań.   

Galeria cz.1