Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. z pucharem burmistrz ponieca

Przez niemal całą niedzielę, 10 czerwca br., trwała rywalizacja juniorów w II turnieju koszykówki o puchar Burmistrza Ponieca.

W drugiej edycji ponieckiego turnieju wzięły udział cztery drużyny – Polonia 1912 Leszno, Gimbasket Wrocław, MKS Gwardia Wrocław oraz Kasprowiczanka Ostrów Wlkp..

Formuła turnieju zakładała cztery pojedynki – półfinały, finał o raz mecz o 3 miejsce.

W meczu otwarcia Polonia Leszno pokonała Gimbasket Wrocław 69 – 46. W drugim spotkaniu Kasprowiczanka wysoko zwyciężyła koszykarzy Gwardii 86 – 54. Tym samym w meczu o trzecie miejsce spotkały się dwa wrocławskie zespoły. Zdecydowanie lepsi okazali się zawodnicy Gimbasketu, którzy nie dali najmniejszych szans Gwardii, zwyciężając 73 – 27.

Spotkanie finałowe było zdecydowanie bardziej wyrównane. Koszykarze z Ostrowa pokonali leszczynian 63 – 49 i tym samym zdobyli puchar Burmistrza Ponieca.

Wyróżnieni zostali także zawodnicy. Decyzją trenerów do najlepszej "piątki" turnieju wybrano
Michała Kaźmierczaka i Kamila Zawadę z Kasprowiczanki, Macieja Glapiaka i Kubę Trillera z Polonii oraz Macieja Lubowieckiego z Gwardii.