Antoni Gościański (nie)zapomniany olimpijczyk

Emocjonujące walki, efektowna oprawa muzyczna i świetlna, kibice na trybunach, a także nieco historii w tle towarzyszyły I bokserskiemu memoriałowi poświęconemu pamięci Antoniego Gościańskiego.

Dzięki staraniom organizatorów, udało się zaprosić rodzinę pochodzącego z Kopania boksera, który znaczną część swojego życia spędził w Warszawie. Dla najbliższych organizacja memoriału była wielką niespodzianką i zaskoczeniem. Była też okazją do wspomnień i przytoczenia różnych anegdot z życia Antoniego.  

Sylwetkę nieco zapomnianego pięściarza przedstawił Łukasz Idowiak. W przygotowanej prelekcji przypomniał kulisy bogatej kariery. Wystarczy tylko wymienić, iż Gościański był uczestnikiem mistrzostw Europy w Mediolanie, uczestnikiem igrzysk olimpijskich w Helsinkach, czterokrotnym indywidualnym oraz sześciokrotnym drużynowym mistrzem Polski. Prelekcję uzupełniła wystawa, na której znalazły się m.in. pamiątkowe medale, dyplomy i zdjęcia.

Główną atrakcją wieczoru były jednak walki bokserskie oraz kick-bokserskie. Dziesięć pojedynków z efektowną oprawą sprawiło, że zgromadzona publiczność mogła poczuć się jak na profesjonalnej gali bokserskiej. Zawodnicy po każdym z pojedynków otrzymywali z rąk syna Antoniego - Mariusza Gościańskiego oraz burmistrza Ponieca – Jacka Widyńskiego pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.

Burmistrz Ponieca Jacek Widyński zapewnił, że pamięć o bokserze nie zaniknie, a memoriał z pewnością będzie imprezą cykliczną.

Galeria