Korona Piaski zwycięża w turnieju piłkarskim im. Jana Dopierały

Sześć zespołów wzięło udział w XI Turnieju Piłki Nożnej im. Jana Dopierały, który odbył się w minioną sobotę w hali widowiskowo – sportowej w Poniecu. Oprócz gospodarzy, PKS Piast Poniec, pamięć byłego działacza sportowego uczcili zawodnicy reprezentujący Piasta Żmigród, Stainer Polonię Leszno, Rawię Rawicz, Zjednoczonych Pudliszki i Koronę Piaski.

Formuła turnieju zakładała, że drużyny trafiły do dwóch trzyzespołowych grup, gdzie każdy zespół rozegrał dwa spotkania, następnie odbyły się półfinały i miejsca o poszczególne pozycje.

Mimo, iż drużyny biorące udział w turnieju zakończyły już rundę jesienną rozgrywek, to zaangażowania w grę nie można było im odmówić. Spotkania był emocjonujące, niejednokrotnie o końcowym wyniki decydowała jedna bramka.

Trzeba też pochwalić postawę gospodarzy, Piast Poniec, który w meczach grupowych najpierw bezbramkowo zremisował z Koroną Piaski, a następnie pokonał 1 – 0 Stainer Polonię Leszno.

W meczy półfinałowym musiał jednak uznać wyższość Rawii Rawicz, która wygrała zacięty mecz 2 – 1. W spotkaniu o 3 miejsce zawodnicy z Ponieca zmierzyli się z Piastem Żmigród, którego pokonali 3 – 0. Finał to zacięty pojedynek Rawii Rawicz z Koroną Piaski. Po remisowym czasie gry, o zwycięstwie decydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się goście z Piasków.

 

GALERIA