Tomasz Musiał zwycięża w Famag Bieg Poniecka 10-tka.

Blisko 220 zawodników stanęło na starcie Famag Bieg Ponicka 10-tka. Sobotnia impreza była jedną z atrakcji XV Dni Ziemi Ponieckej.  

Zawodnicy, którzy zdecydowali się na udział w biegu zmagali się nie tylko z 10 kilometrową trasą, ale też upałem, który towarzyszył uczestnikom tego dnia. Start i meta biegu usytuowane były na stadionie sportowym, a sama trasa wiodła ulicami Ponieca oraz okolicznymi lasami i polami.

Zgromadzonym na stadionie kibicom na zwycięzcę przyszło czekać 37 minut i 4 sekundy. Tyle bowiem potrzebował Tomasz Musiał z Dąbcza aby minąć linię mety. Ze stratą kilkunastu metrów drugi wbiegł Łukasz Orłowski z Wrocławia. Miejsce na podium uzupełnił Mariusz Tokarczyk z Legnicy.

Trasa była bardzo urozmaicona i ciekawa. Wymagała jednak dobrego przygotowania. Cieszyć też mogli kibice, którzy  zgromadzili się na ulicach miasta. Z pewnością wrócę tu za rok – mówił tuż po zakończeniu zwycięzca biegu

Najszybszą z kobiet okazała się Magdalena Śledź z Wąbiewa, która na mecie zameldowała się po 41 minutach i 30 sekundach wyprzedzając Annę Czerwińską z Rawicza i Jolantę Jeż z Gostynia. Najszybszym mieszkańcem gminy Poniec okazał się Grzegorz Karaś. Grzegorz zwyciężył też w kategorii pracowników firmy Famag.    

Szczegółowe wyniki 


GALERIA NR 1