Remont na "Orliku"

W poniedziałek 29 czerwca rozpoczął się remont budynku szatniowo – gospodarczego przy kompleksie sportowo – rekreacyjnym „Orlik 2012”, na który udało się otrzymać dofinansowanie z funduszy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego z programu pt. „Szatnia na medal”.

Gmina Poniec oraz Urząd Marszałkowski partycypują po 50 % przy realizacji zadania, którego wartość wyniosła 105 351,94.

Cieszę się, że po raz kolejny z udało się Nam otrzymać dofinansowanie do remontu naszej infrastruktury sportowej. Poniecki „Orlik” oddano do użytku w 2008 roku i był jednym z pierwszych w okolicy – powiedział Burmistrz Ponieca Jacek Widyński. Kompleks spełnia swoje zadanie. Z ogólnodostępnego obiektu korzystają uczniowie miejscowej szkoły podstawowej, kluby sportowe oraz użytkownicy indywidualni. Tak duże obłożenie spowodowało, że budynek wymaga remontu, który będzie obejmował m.in. gruntowne prace w szatniach i pomieszczeniach gospodarczych, wymianę pokrycia dachowego oraz wymianę płytek na tarasach i podjeździe dla osób niepełnosprawnych – wylicza Jacek Widyński

Zadanie jest kontynuacją prac przy ponieckiej infrastrukturze sportowej. W zeszłym roku Gmina Poniec przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego dokonała generalnego remontu budynku szatniowego przy ul. Harcerskiej. Niedawno renowacji została poddana murawa na stadionie sportowy. Obecnie trwają tam prace przy budowie nowego wejścia dla kibiców, zakładane są bezpieczne krawężniki. Zamontowane zostanie też nowe ogrodzenie przed trybunami oraz nowe boksy dla zawodników rezerwowych.