Gmina Poniec z dofinansowaniem na remont "Orlika"

W poniedziałek 27 lipca br. Burmistrz Ponieca Jacek Widyński oraz Skarbnik Gminy Poniec Agnieszka Minicka udali się do siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, gdzie w departamencie Sportu i Turystyki w obecności Członka Zarządu Jacka Bogusławskiego oficjalnie została podpisana umowa na dofinansowanie zadania „Remont budynku szatniowego przy kompleksie sportowym Orlik w Poniecu”.

Gmina Poniec otrzymała 52 500 zł. Kwota ta stanowi blisko 50 % całości zadania, które obecnie jest realizowane. Prace przy kompleksie obejmują roboty pokrywcze dachu, remont pomieszczeń szatniowych oraz tarasów wejściowych.

Jestem niezmiennie zadowolony, że Nasz wniosek po raz kolejny znalazł się na liście podmiotów, które otrzymują wsparcie, dzięki któremu możemy kontynuować proces modernizacji bazy sportowej – powiedział po podpisaniu umowy Burmistrz Ponieca Jacek Widyński. Poniecki „Orlik” był jednym z pierwszych w okolicy. Na co dzień korzystają z niego uczniowie miejscowej szkoły podstawowej, grupy piłkarskie, a przede wszystkim mieszkańcy Ponieca i najbliższej okolicy. Budynek wymagał odświeżenia. Jestem pewien, że po zakończeniu zaplanowanych prac, komfort użytkowania podniesie się i przez kolejne lata będzie służył lokalnemu społeczeństwu -  zakończył.      

Gmina Poniec drugi rok z rzędu z powodzeniem przystąpiła do programu „Szatnia na medal”. Przypominamy, że w roku 2019 z ramach projektu wyremontowano budynek szatniowo –  magazynowy na stadionie sportowym przy ul. Harcerskiej w Poniecu. 

GALERIA