Święto akrobatyki w hali OSiR-u

To było bez wątpienia święto akrobatyki. W dniu 12 marca br. przeszło 250 zawodników i zawodniczek zaprezentowało się przed liczną publicznością zgromadzoną w ponieckiej hali OSiR-u, w Wiosennym Turnieju w Akrobatyce i Fitness. Gospodarz turnieju PKS Piast Poniec zaprosił na maty zawodników z Akrobatyki Sportowej Kościan, CRC Leszno oraz UKS „Jedynka” Leszno. Młodzi zawodnicy mogli liczyć na gorący doping i wsparcie ze strony swoich najbliższych, którzy do ostatniego miejsca wypełnili trybuny hali.

Zgromadzonych powitał Krystian Juśkiewicz. Prezes PKS Piast powiedział – Przeszło dwa lata temu, w momencie, gdy podjęliśmy decyzję o powołaniu sekcji akrobatyki nikt nie spodziewał się, że będzie cieszyła się ona tak dużym zainteresowaniem. Z perspektywy czasu wiemy, że była to trafiona decyzja. Świadczą o tym medale i puchary, z którymi przyjeżdżają z turniejów nasi zawodnicy. To doskonała promocja dla klubu i miasta. To także tworzenie warunków do spełniania marzeń i realizacji pasji naszych zawodników .  

Głos zabrał także obecny na turnieju Burmistrz Ponieca Jacek Widyński – Kieruję podziękowania dla zarządu klubu i trenerów, za to, że umożliwiają dzieciom i młodzieży realizację swoich talentów. Dzieciom gratuluję samozaparcia i wytrwałości w dążeniu do doskonałości w tej niezwykle trudnej dyscyplinie. Nie można nie wspomnieć o rodzicach, opiekunach, którzy czuwają nad tym, aby ich pociechy regularnie uczestniczyły w treningach. Te wszystkie składowe połączone razem dają podstawę do osiągnięcia sukcesów na arenach krajowych i miejmy nadzieję i międzynarodowych .    

 Jak podkreśliła trener sekcji akrobatyki PKS Piast Poniec Aneta Wrotyńska – To był wyjątkowy dzień. Dla wielu moich podopiecznych dzisiejszy start był debiutem. Bardziej doświadczeni zawodnicy pokazali, że praca na treningach przynosi efekty. Układy wyszły, tak jak zaplanowaliśmy. Jestem bardzo zadowolona. Dzieci doskonale poradziły sobie ze stresem, a ich uśmiechy na twarzach były dla mnie największą nagrodą.

Trzeba wspomnieć, że każdy z uczestników wrócił do domu z okazałym medalem, dyplomem i poduszką.

Zawody nie mogłyby się odbyć, gdyby nie wsparcie sponsorów, którym z tego miejsca serdecznie dziękujemy:

Huta szkła GLOSS

TouchPrint Artur Eksted

FHU „Arka” Jarosław Mansfeld

Usługi Ogólnobudowlane Eryk Graś

Dach Styl Michał Wojtkowiak

Usługi Blacharsko Dekarskie Łukasz Marciniak

Zakład Ogólnobudowlany „Marbud” Marcin Ferens

Serwitech – serwis, wynajem i sprzedaż wózków widłowych

Gospodarstwo Rolne „Rola” Rokosowo Edward Łabędzki – Przemysław Koncewicz

GALERIA